O nás

Historie kanceláře soudního znalce

V předešlých letech jsem měl možnost získávat bohatou praxi v oblasti zabezpečovací techniky. Tato práce mi byla koníčkem a snažil jsem se informovat své okolí o možnostech v boji proti kriminalitě. V roce 1991 se mohli občané setkávat v Sokolovském týdeníku s mým sloupečkem s aktuálními informacemi, nebo v roce 1991 na vlnách rádia Diana probíhaly živé rozhovory na téma práce kriminální policie a prevence jako takové. V roce 2001 se podařil seriál v televizním pořadu televize TV3. V roce 2006 pokračovalo povídání na téma bezpečnost v romantickém rádiu KISS. Kdy od půlnoci jsme si povídali několik hodin živě o prevenci a bezpečnosti. Proto jsem rád za možnost opět trošku pomoci lidem a umožnit jim přístup k informacím ohledně ochrany majetku a osob. Samozřejmě jsou to pouze malinké krůčky ale budu se snažit zlepšovat.

Současnost

V současné době působím jako soudní znalec pro technické obory různé se specializací na elektronické zabezpečovací systémy. Mohu konstatovat, že jsem vždy pozván až když se řeší velké finanční ztráty (lidově: "je již po válce"). Když již nejde nic vzít zpět. Objekty jsou vykradené a v poslední době i spálené. Při své činnosti zjišťuji, že spoluobčané ani neví co mohou chtít a jaké mají možnosti. Myslím, že by bylo lepší dozvědět se o těchto věcech více a tak dostat šanci uchránit si svůj majetek a zdraví.

V poslední době zjišťuji, že je velmi dobré být informován i pro budoucí spory s pojišťovnami, které sice chtějí pojistit náš majetek ale občas se stane, že díky špatné práci nechtějí plnit podmínky v případě vloupání. Kdy lajdáckou prací pracovníků pojišťoven či špatnou prací servisní firmy, která instaluje zařízení, či špatnou prací soukromé bezpečnostní agentury. Lze však těmto problémům velmi snadno předejít.

Rozvoj kanceláře

Vzhledem ke vzrůstajícímu potenciálu jsem začal své vědomosti uplatňovat v projekční a revizní činnosti. S ohledem na situaci kdy soudní znalec má příjmy podle jiných právních předpisů a nemá IČ ale pouze DIČ vznikla Drobná provozovna Ing. Dagmar Schovánková, kde vystupuji jako odpovědný zástupce a odpovědná osoba. Drobná provozovna svou kvalitou nabízených služeb získala v roce 2007 certifikát ČSN EN ISO 9001:2001 č. S107007 pro Elektroinstalace, Poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob, Projekční činnost elektro a Revizní činnost elektro. V roce 2008 i v roce 2009 byl proveden dozorový audit 2. stupně a Závěrečná zpráva z posuzování QMS dopadla na výtečnou. V roce 2010 Drobná provozovna získala certifikát ČSN EN ISO 9001:2009 č. S210003. Tím se potvrdilo, že naše služby jsou stále na vysoké úrovni a stále se služby rozšiřují o další činnosti. Viz reference a certifikáty.